***

 

Ponad dwadzieścia lat temu, oj jak ten czas leci, zacząłem formalnie pracować jako mistrz Reiki. Dlaczego Reiki? Chyba coś mnie ciągnęło w tym kierunku i chyba miałem związek, bo Reiki mnie wybrało, nie odrzuciło i pozwoliło, abym miał zaszczyt przenosić ten płomień innym. Być może jest to przeznaczenie służyć innym posługą duchową, a może jak inni uważają jest to moja obecna droga na tą inkarnację. Jeśli kogoś urazi termin inkarnacja, bo jest niezgodny z jego światopoglądem, to powiem, że Reiki akceptuje wszystko i nie jest ważne, kto w co wierzy i co jak nazywa; kranik odkręcony i energia leci bez względu na grę słów i stan naszego umysłu.

Wracając do moich inicjacji, przed rozpoczęciem mojej posługi duchowej, od około siódmego roku życia interesowałem się wszelkimi możliwymi formami rozwoju i treningu osobowości na poziomie duchowym i fizycznym. Ten pęd do rozwoju i wiedzy pozostał ze mną do dzisiaj i osobiście uważam, że rozwój jest znaczącą wartością w moim życiu. Ponieważ już wtedy sporo wiedziałem o różnych sztuczkach duchowych i technikach sprawczych a wydawało mi się, że jeżeli więcej komuś coś dam i dzięki temu ktoś dłużej pożyje czy zwyczajnie będzie mu w życiu lepiej to do formalnych przekazów Reiki dołożyłem to, co wydawało mi się właściwe i co miałem prawo dołożyć.

W taki sposób powstał przekaz Spirit Reiki. Właściwe ten przekaz po kilku modyfikacjach, podwyższeniach pola mocy i delikatnych zmianach jest podstawą pracy z tymi, którzy zaczynają. Więcej dać początkującym nie można, bo się zwyczajnie ugotują, natomiast ten zbiór energetyk naprawdę wystarcza, aby każdy mógł zacząć profesjonalną przygodę z rozwojem i mieć z tego wymierne korzyści.

Z czasem udało mi się wyedukować wielu adeptów praktyk energetycznych na wysokim poziomie, którym zwyczajnie ten poziom energii i sprawności w różnych światach nie starczał a ponieważ moja wiedza wystarczała na więcej powstał nowy wyższy poziom praktyk energetycznych Siddhi – Reiki. Jest to zebranie wyższych praktyk energetycznych przekazywanych w klasztorach, na specjalnych inicjacjach czy tylko dla wtajemniczonych. Nie powiedziałem jeszcze, co znaczy Reiki. Z japońskiego, jest to zwyczajnie promienista energia. Natomiast Siddhi jest terminem wywodzącym się z sanskrytu i znaczy moce duchowe. Mimo tego, że Siddhi jest raczej wschodnie do tego pakietu technik zaliczam wszystkie możliwości wyższe człowieka bez względu na źródło pochodzenia. Lubuję się w starych przekazach, mądrości i wiedzy chrześcijańskiej, korzystam z wiedzy szamanów syberyjskich i amerykańskich, szanuję buddyzm i hinduizm.

W ostatnich czasach słowo Reiki budzi złe konotacje i wiele osób jest przeciwna tego typu energiom, ponieważ z jakiegoś powodu im nie pasuje, to, aby wykonać właściwe przejście energii transformującej, przez ręce podpinam energie z przekazów perskich czy dzogczen, bądź czyste energie kosmiczne w kanałach eterycznych oczywiście zamiast klasycznych przekazów. Czystość i transformacja być musi.

Bardzo często robię też specjalne praktyki niezwiązane z formalnym przekazem Reiki. Informacje o tym są dostępne u mnie lub u moich organizatorów zajęć.