***

 

Stopień pierwszy rozszerzony

Całą inicjacje możemy rozdzielić na cztery pakiety energetyczne:

1. Klasyczną inicjację Reiki, ale w wersji z zwiększoną energetyką. Dla osób wolących inne energetyki niż Reiki możliwy jest wpis innymi energiami kanałów przejścia energii przez ręce.

Do tych inicjacji zazwyczaj dokładam specjalną inicjację trzeciego oka oraz specjalną praktykę energii rozwojowej.

Po każdej inicjacji przepuszczenie energii przez ciało i wstępna integracja z 6 nowymi coraz wyższymi poziomami energetycznymi.

2. Drugi blok energetyczny to już są tylko rozszerzenia poza formalnymi inicjacjami Reiki. Podstawą dalszych osiągnięć są dwa przekazy Perski i Północno – Azjatycki. Dają siłę i moc sprawczą. Energia idzie, tam gdzie chcemy oraz robi to, co chcemy. Ponadto tworzy te cechy sprawcze, które są nam potrzebne. Następnie zapoznajemy się z 4 formami oczyszczenia; spalanie, grabienie, oczyszczanie i wydmuchiwanie. Każdą z praktyk trzeba przetrenować, aby było możliwe użycie jej w normalnej aktywności. Następnie dwa główne wejścia w medytacje i 11 pomniejszych, w tym mudry, gesty, pozycje, zewnętrzne aspekty i oczywiście, chociaż minimalne przetrenowanie - tego nie odpuszczam. Trzymanie medytacji jest tak ważne, ponieważ jest to druga metoda zbierania i zmiany naszego życia.

Później oczywiście moje ulubione inicjacja Długiego Życia Tybetańska oraz znakomita inicjacja Chińska Wielkiego Podwójnego Szczęścia i oczywiście 5 inicjacji składowych

-ciało wolne od chorób i trosk,

-robienie tego, co chcemy,

-przyjaciele w każdym miejscu na ziemi do którego się udamy,

-dom pełen ciepła szczęścia i miłości,

-pieniędzy tyle, że nie wiemy, co mamy z nimi robić i aż musimy rozdawać.

Następnie zajmujemy się czakramami, trenujemy oczywiście po wcześniejszych inicjacjach sprawczych; oczyszczanie, napełnianie, zwiększanie i energię rozwojową w celu zwiększenia mocy i sprawczości czakr.

Wybitnie ważnym aspektem jest osiągnięcie podstaw jasnowidzenia, abyśmy mogli sami weryfikować, co jest dla nas dobre a co zmniejsza naszą moc, siłę i osiągnięcia. Czasami jak się zbierze duża grupa inicjowanych to możemy nawet cały dzień trenować jasnowidzenie. Oczywiście także przyszłość i przeszłość poza teraźniejszością. Muszę się tu uczciwie przyznać, sam lubię te specjalne praktyki zwiększające zdolności jasnowidzenia i zwiększenia percepcji pozazmysłowej. Mój umysł tak jak i innych potrzebuje odświeżenia i powtórzenia wzorców, abyśmy mogli być w jak najwyższej formie. W tych technikach jest także inicjacja automatycznie informująca o ewentualnym niebezpieczeństwie i problemach.

Bardzo ważną inicjacją jest przekaz Mój Własny Dom oraz przekaz Dobrego Życia. Trzeba oczywiście też przetrenować te energetyki i zacząć od razu wprowadzać w swoje życie. Nikomu jeszcze nie zaszkodziła nawet minimalna poprawa jakości warunków naszego życia.

Następnymi inicjacjami jest podwyższenie wibracji i wpisanie 60-krotnego zwiększenia przepływu energii w sytuacjach kryzysowych abyśmy mogli ratować swoje życie, bądź życie kogoś innego, jeżeli będziemy tego chcieć.

3. Pakiet Prana. Jest to połączenie mocy szamanów z Ameryki Północnej z duchowością Indii. Głównym celem jest zwiększenie przyjmowania mocy z powietrza, ale jako efekt uboczny pojawia się synchronizacja półkul mózgowych oraz wybitnie zwiększona moc ciała fizycznego. Ilość inicjacji w tym przekazie jest zawsze taka sama, natomiast jeżeli ktoś chce i ma moc przyjąć to możemy przetrenować nawet kilkadziesiąt wzorców pracy energii pranicznej. Można powiedzieć, że ta energia uratowała życie wielu ludziom, na najróżniejszych poziomach działania. Ja osobiście każdego dnia praktykuję energie praniczną nawet, jeżeli absolutnie nie mam czasu- minimalnie kilka sekund dziennie i jest to szybki powrót do dobrej formy połączony z odrobiną radości w życiu.

4. Tantra Prawej Ręki – Zabieg na Krew. Jest to użycie czystych energetyk, także na zabiegi modyfikujące naszą przyszłość oraz dające możliwość uwolnienia naszej przeszłości. Oczywiście pracujemy nad naszym zdrowiem, co jest celem najwyższym. Ta inicjacja jest symbolem tego, że trzeba być dobrym w życiu a wtedy energie pomogą nam w rozwoju. Oczywiście można też inaczej, jednakże ja uważam, że powinniśmy robić innym to, co sami chcemy od nich otrzymać a wtedy wszystko będzie prostsze i lepsze.

Część praktyk energetycznych wchodzących formalnie w pierwszy stopień nie została opisana w powyższym zestawieniu. Informacje o nich udzielane są bezpośrednio na inicjacjach.

Na formalnej inicjacji ST1R jest dużo praktyk, nikt nie jest w stanie praktykować z wszystkimi jednocześnie; według mnie powinniśmy wybrać te wzorce, z którymi mamy największy związek, czyli to, co chodzi nam najlepiej i zacząć stosować do swojego rozwoju. Można też wybrać to, co jest nam najbardziej potrzebne i zacząć zmieniać dzięki temu swoje życie. Bardzo ważną rzeczą jest nie przetrenowywać się, pracujemy po pierwszym stopniu nie więcej niż pół godziny dziennie. To wystarczy, abyśmy mogli być zdrowi, szczęśliwi oraz zrealizować się w życiu i przy okazji wejść na tzw. wyższy poziom rozwoju duchowego.